Duchovná posilňovňa

SAM_1220(23.-26.3.2015, Hrebienok, Brezovka) Duchovné „cviky,“ ako túto akciu pomenovala jedna animátorka, začali netradičným výletom „neviem kam“, keďže do poslednej chvíle nikto okrem saleziánov netušil, kde napokon skončíme. Bola to skúška dôvery? Obstáli a vyplatilo sa, keďže ľadové kráľovstvo na Hrebienku v Tatrách bolo milým prekvapením.

Výletom sme sa navodili na spoločné dobrodružstvo, tak trochu aj s Bohom a medzi nami. Tému duchovných cvičení určovali zamyslenia z knihy Crash test – naraziť na Božiu lásku. Snažili sme sa čítať niektoré naše zážitky ako momenty, ktoré rozhodli, ktoré nevieme inak pomenovať, ak nie ako dotyk dobrého Boha.

Osem animátorov prežilo pár dní inak, ako sme zvyknutí a to ešte cez prázdniny. Kto by to dlho nezvažoval, či „zabiť“ pár dní prázdnin na podobnej akcii, no kto prišiel neľutoval. ,,Sme radi, že pre nás saleziáni robia také chaty, na ktorých sa môžeme aj my, animátori, zúčastniť a prežiť veľa zábavy s ostatnými. Teším sa na budúci rok, keď si to zasa zopakujem a dúfam, že prídu aj ostatní, ktorí teraz nemohli prísť,” vyjadrila sa animátorka Linda.

Vydarené dni pomohli spríjemniť dobrá kuchyňa a pomoc skúsenejšej animároky pri rôznych spoločných a osobných úlohách.

Stanislav Hurbanič, sdb

Najnovšie články