Hokejbalové zlato vybojovali naši chlapci

DSC_8424(24.-26.4.2015, Nová Dubnica) V posledný aprílový víkend sa v Novej Dubnici uskutočnil hokejbalový turnaj kategórie do 15 rokov (U15) za účasti 8 tímov zo saleziánskych stredísk z celého Slovenska. Nechýbali tam ani naši chlapci, ktorým sa na podobnom turnaji v novembri v Košiciach podarilo vyhrať, preto cestovali s veľkými očakávaniami.

Ako to už na saleziánskych turnajoch býva, nie je všetko len o hokejbale. Zúčastnili sme sa aj na peknej animovanej adorácii. Pozreli sme si aj motivačný film o Paľovi Demitrovi.

Naši chlapci nastúpili na finále so sebavedomím, ale aj s veľkým rešpektom proti kvalitnému súperovi. Všetko sa začalo vyvíjať podľa našich predstáv, keď už v úvode Kurimský otvoril skóre a nadviazal tak na svoj semifinálový výkon. O pár minút však už bolo vyrovnané a tak to už ostalo do konca zápasu, hoci šance sa striedali na oboch stranách, no brankári boli pozorní. Rozhodujúci zápas o medaily asi už ani nemôže mať krajšie rozuzlenie ako v predĺžení. V ňom začalo lepšie Námestovo, no Viktor Fertaľ v našej bráne čaroval. Dve minúty do konca, to na seba ako správny kapitán zobral Šinaľ a strelou z vlastnej polovice rozhodol o majstrovi. Veľmi vydarený turnaj sa tak pre nás skončil najlepšie ako mohol. Najlepším útočníkom sa stal náš Feri Šinaľ a cenu „Osobnosť turnaja“ vyhral tréner Peter Rusnák. Uznanie však patrí celému tímu za vzorné správanie a reprezentáciu nášho oratka.

Reprezentovali nás: Fertaľ, Baláž, Martiček, Kaščák, Kramár, Hrabčák, Šinaľ, Kurimský, Hric, Čupa.
Realizačný tím: Peter Rusnák, Dominik Spišák, Marek Pančura, sdb.

Dominik Spišák

Článok v plnom znení a podrobným opisom celého turnaja nájdete v najbližšom tlačenom PoBaVi.

[Best_Wordpress_Gallery id=“12″ gal_title=“Nová Dubnica“]

Najnovšie články