Starší hokejbalisti reprezentovali

DSC_8805312 (4608x3072)(1.-3.máj 2015 Žilina) Prvý májový víkend sa uskutočnil hokejbalový turnaj do 19 rokov v Žiline. Zúčastnili sa ho aj chlapci z bardejovského oratka. Turnaja sa zúčastnilo 8 tímov.
Po dlhej ceste naši chlapci nastúpili na prvý zápas v skupine. Na úvod turnaja dostali prijateľného súpera a to Bratislavu-Trnávku. Zápas držali viac menej stále vo svojich rukách a postupne Bratislave strelili 3 góly.
Druhý deň začali svätou omšou. Hneď po nej nastúpili chlapci proti kvalitnej Novej Dubnici. Začali lepšie a po úvodnom tlaku dokázali streliť gól a viedli 1:0. Pokračovali v dobrej útočnej hre ale nepodarilo sa im streliť gól. Nová dubnica ožila a otočila zápas vo svoj prospech. Napokon sa zápas skončil výsledkom 1:2 pre Novú Dubnicu.
Tretí zápas v skupine odohrali proti domácej Žiline. Opäť začali lepšie a po prvej tretine viedli 1:2. Potom však prišla kritická druhá tretina a Žilina sa 3 gólmi dostala do vedenia. Konečný výsledok bol 6:2 v prospech Žiliny.
V štvrťfinále narazili na Námestovo. Nezachytili úvod zápasu a dvoma lacnými gólmi prehrávali 0:2 už v prvej tretine. Bardejovu sa nedarilo streliť gól, aj keď šance na to boli. Námestovo pridalo ešte do konca zápasu 1 gól a tak Bardejovčania do semifinále nepostúpili.
V nedeľu po dobrých raňajkách nastúpili na zápas o 5. miesto proti Banskej Bystrici. Opäť začali výborne. Hrali lepšie ako v sobotu a pohodlne si vytvorili náskok 3:0. Zápas sa dohrával v dobrom tempe. Chlapci dokázali udržať tento zápas a vyhrali ho 4:2. Umiestnili sa na 5.mieste.
Bardejovské oratko reprezentovali:  Martiček, Kaščák, Slivka, Lukaček, Brehuv, Baláž, Feckanin, Hric, Plačko.

Marek Lukáček

Najnovšie články