Táborová pets©ka

DSC_9145(26.-28.6.2015, Mníchovský potok) Prázdniny u saleziánov začínajú tohto roku naruby. Prv než by stihli začať, prv než prešli prvé tábory, tohtoroční animátori na táboroch už na jednom takom sústredení boli. Dvadsaťštyri z nich sme rozdelili do skupiniek ako deti na tábore, pridelili sme im jedného animátora alebo animátorku a zábava začala. Je nezvyčajné  zažiť tábor ako dieťa, keď ste už vlastne animátorom. Zábavný program v piatok večer gradoval až do konca. Zasmiali sme sa do sýtosti na ich hereckých výkonoch, schopnosti rozosmiať vtipom, dabovaním krátkeho videa humorným spôsobom a v neposlednom rade, vyšalieť sa pri hre Uno-due-tre. Počas úvodnej „debatky“ sme vyzdvihli túto jedinečnú príležitosť utužiť táborovú partiu animátorov. Inak sa spolupracuje, ak sa nepoznáme, iné to je, keď sme sa spolu dokázali zabaviť na takomto výlete.

Adrenalínom bolo nabité aj sobotné ráno, keď sme taktizovali na paintballe. To bolo napätia a túžby zvíťaziť. Čakanie na turnus v tejto atrakcii si skupinky skracovali súborom úloh v dedine Tarnov. Túto prebrázdili hľadaním odpovedí na záhady, ktoré tam ich animátori objavili alebo pripravili.

Voľno sme prerušili poučnou hrou o tom, aké sú dôležité zásady pre prípravu dobrej hry pre deti, také desatoro zvládnutej hry. Od nápadu, prípravy materiálu, ihriska, pravidiel a rôznych iných nevyhnutných zručnostiach pre animátora. Takouto zábavnou formou ani netušili, koľko sa naučili a získali.

Večer sme mali kultúrny program a po ňom sme si otestovali našu odvahu v priebehu nočnej hry. Jej cieľom bolo nebadane získať poklad v stráženom tábore zlodejskej partie.

Nedeľný program sme sa duchovne povzniesli a zakúsili nebeskú atmosféru – tú dobrú náladu, ktorú chceme vytvárať na tábore pre deti.

Účastníci hodnotili pets©ku peckovo: „Pets©ka bola pecková!“, a odznelo aj „Bolo to výborne vymyslené a myslím, že to z nás spravilo lepšiu animátorskú partiu. Ďakujeme.“

Stanislav Hurbanič, sdb

[Best_Wordpress_Gallery id=“14″ gal_title=“Táborová pets(c)ka“]

Najnovšie články