Dovidenia prázdniny!

lietadla02Ani končiace sa prázdniny neodradili animátorov z bardejovského oratória pripraviť pre deti posledný prímestský tábor. Hlavnou inšpiráciou tretieho tábora sa stala rozprávka Lietadlá.

Vyše sto detí a štyridsať animátorov spolu spoznali príbehy strojov, ktoré dobývajú našu oblohu. Jednotlivé dni sa už tradične začínali svätou omšou, počas ktorej mohli účastníci tábora pristúpiť k sviatosti zmierenia. Otec Stano Hurbanič zdôrazňoval myšlienky, ktoré sa stali akýmsi duchovným pilierom každého dňa. Program pokračoval scénkou s nenapodobiteľnými hereckými výkonmi mnohých animátorov. Samotné výstupy preniesli detskú fantáziu do sveta lietadiel, pretekov, súťaživosti a finálnej výhry. Deti spoznali príbeh práškovacieho lietadla, ktoré sa nevzdalo svojho sna zúčastniť sa kvalifikácie, následných pretekov a zvíťaziť. Súčasťou tretieho prímestského tábora bola aj túra do Bardejovských kúpeľov. Tá bola spestrená rôznymi stanoviskami a fyzickými aktivitami na kyslíkovej ceste. Cieľom výletu sa stal skanzen. V jednom z historických drevených kostolíkov bola následne odslúžená aj svätá omša. Netradičný zážitok bol prekvapením pre mnohé deti i animátorov. Záver tábora patril pretekom, na ktorých medzi sebou súperili lietadlá jednotlivých skupiniek. Z kartónov, krepového papiera a farieb si deti mali možnosť vytvoriť svoje vlastné stroje.
Nesklamalo ani počasie, ktoré len prispievalo k pozitívnej atmosfére počas štyroch dní trvania tábora.
Posledný, tretí prímestský tábor bol akousi pomyselnou bodkou za saleziánskym letom a prázdninami. Začína sa školský rok a s ním detské stretká v oratku. Aj uplynulé leto malo byť pre rodičov a deti predzvesťou toho, čo im dokáže ponúknuť oratórium na Vinbargu nie len počas leta, ale i počas celého roka.

Mária Gajdárová

[Best_Wordpress_Gallery id=“22″ gal_title=“lietadla 2015″]

Najnovšie články