Kreativite sa medze nekladú

12171146_930351917002484_635016066_o(16.-17.10.2015, Brezovka) Brezovka už po piaty krát otvárala dvere kreativite a deťom, ktoré chceli prežiť čas tvorivo pri rôznych technikách. Záujem bol obrovský a miesta na chate sa míňali veľmi rýchlo, kto bol šikovnejší, ten mohol zažiť aj na vlastnej koži, čo sú to Tvorivé dielne Stonožka – Brezovka 5.

V jesennom duchu sa slávnostne otvorilo ďalšie dobrodružstvo vďaka 31-člennej posádke. Tak, ako má stonožka mnoho nôh, aj my sme využili mnoho techník a nespočítateľnú kreativitu a nápady. Tentokrát Stonožka ponúkla vyrábanie šarkana, ktorý sa dokonca pokúšal lietať a podarilo sa, lietal, chlapci a animátori splnili svoj cieľ. Dievčatá sa pekne pustili do maľovaného šarkana, kde ukázali svoj talent vo farbách, no najmä v mašličkách na chvoste šarkana. Neostalo to len pri šarkanovi, ale čas sme využili aj vyrábaním korytnačky z papiera a fliaš, ozdobných štipcov či pri antistresovej loptičke, kde sa zrazu deti menili na bielych snehuliakov, lebo múka sa ocitla všade naokolo. Deti sa do techník ponorili a kreativita naberala rôznu originálnu podobu.

Aj na tejto chate sme zažili hlasný smiech detí, rozprávku Veľká šestka, krátky spánok, chutné jedlo od kuchárok, pekné zážitky. Nechýbala ani krátka narodeninová slávnosť a malé pozornosti pre dvoch zúčastnených oslávencov. Chata sa pomaličky končila a čas sa využil ešte užitočne spoločnou fotkou, sv. omšou a samozrejme chutným obedom. Ďakujeme každému, kto bol súčasť jednej peknej mozaiky, ktorá vytvorila krásny obraz.

Nikola Mihalčinová

Najnovšie články