Hudba skrášľuje srdce

20161111_225155(11.-12.11.2016, Brezovka) Kto by to povedal, že rozprávanie o hudbe pootvorí celú škálu darov a talentov, ktorými sú mladí ľudia obdarovaní?!  Hudba je umenie, ktoré učí počúvať. Novembrová duchovná obnova pre animátorov povzbudila každého účastníka objavovať a rozvíjať dary, ktorými sa stáva oduševnením pre druhého.

Sedemnásti stredoškoláci si vypočuli vzácnych hostí na workshopoch o hudbe a všetkom 20161111_211143tom, čo hudba dáva človeku. Silvia Demská, František Tkáč i Peter Harčár zaujali peknými myšlienkami i svojimi osobnými zážitkami.

Adoráciou zakončený deň, podobenstvo o talentoch a pekné myšlienky na dobrú noc zvýraznili stretkársku atmosféru počas aktivít v oratku.

Hudba je umenie a umenie plodí krásu. Krásu, ktorá dáva našim životom zmysel. Rozžaruje svet a tvorí ho farebným a krásnym. Nebojme sa tvoriť krásu. Nebojme sa byť nedokonalými. Nedokonalosť pre nás je dokonalosťou pre iných.

Sobotné zamyslenie si pripravila Monika Staňková, ktorá vlastnou skúsenosťou vytvorila20161112_094113 silný príbeh o tom, ako hudba pomáha mladému človeku vyzrievať, ako ho formuje, a ak je prežívaná ako služba dodáva odvahu, obohacuje vzťahy, učí nás komunikovať aj tie hlbšie veci o nás i o Bohu.

Že to bolo celé o talentoch, dopĺňa i príjemné sprevádzanie hrou na hudobné nástroje, spev i estetické cítenie pri výzdobe kaplnky.

Ďakujem všetkým, ktorí prišli, hovorili, či počúvali, všetkým, ktorí sme sa spoločne modlili, hrali, spievali a odhodlali sa rozvíjať naše talenty.

Prítomnosť vysokoškolákov, pracujúcich i saleziánov medzi animátormi je len potvrdením, že nám záleží na každom jednom.

Stanislav Hurbanič, sdb

Najnovšie články