Vysokoškolské stretko na výlete

NIK_1834(17.-19.2.2017, Drienica) Dlho očakávaná akcia sa konečne vyplnila, vybrali sme sa na Drienicu, konkrétne to bolo miesto DMM (Dom Mamky Margity), kde sme strávili celý víkend. Neskôr sa k nám pridal aj Stanko, keďže bol ako kazateľ vo vedľajšej bude, kde sa konali duchovné cvičenia pre mladých saleziánov.

O jedlo bolo postarané chlapmi, čo bolo pre nás ženy lichotivé. Naše dlhé večere sa tiahli v pokojnom, príjemnom a saleziánskom rozhovore, kde sme sa cítili ako  jedna veľká rodina. Padli otázky ako:  Porozprávaj nám čo si prežil v poslednej dobe, čo sa zmenilo za posledný mesiac? Čo ti prinieslo/vzalo toto stretko? Obohacuje ťa toto stretko, ak áno tak čím? Boli to ozaj otvorené rozhovory, kde každý z nás pekne opísal, čo ho trápi, čo ho20170219_135931 povzbudzuje, resp. čo nás drží nad vodou. Samozrejme nerozprávali sme len my – ženy,  ale aj Vilo Šinaľ a Stanko. Každý z toho ich vlastného prostredia, Vilo ako manžel, otec, spolupracovník, lekár. A Stanko ako duchovný formátor, kňaz a kamarát nás animátorov.

Pravdaže, čo by to bol  za výlet bez turistiky, vybrali sme sa teda v sobotu na kopec zvaný Lysá 1068 m a dozvedeli sme sa, čo je to „skialpovanie“ aj na vlastné oči. Týmto sa chcem veľmi poďakovať za takto krásne strávený čas.

Klaudia Olejárová

Najnovšie články

Spúšťame nahlasovanie na letné tábory pre deti.

Duchovná obnova na Brezovke a Vysokej nad Uhom

Vymaľovanie kostola sv. Anny