Cesta svetla plná emócií

IMG_8964„Pokoj víťazstva.“ Aj takýmito slovami by sa dalo opísať zmŕtvychvstanie Ježiša, ktoré sme si mohli opäť pripomenúť počas dnešnej Veľkonočnej nedele. Ako býva zvykom, večer sme sa na chvíľku spoločne stíšili na Ceste svetla a pripojili sa k udalostiam, ktoré nasledovali tesne po vzkriesení.

Počas 14 zamyslení, ktoré boli doplnené úryvkami zo sv. písma, sme mohli troška viac popremýšľať nad tým, akými pocitmi a myšlienkami boli popretkávané srdcia a mysle tých, ktorí boli prvými svedkami zmŕtvychvstania Ježiša a taktiež sme mali možnosť pozrieť sa do svojho vlastného vnútra a popremýšľať, či aj ja niekedy nie som ako neveriaci Tomáš alebo či moje srdce nie je zaslepené kvôli veľkému smútku ako u emauzských učeníkov. Celú meditáciu sprevádzali krátke scénky našich animátorov,  ktoré znázorňovali emócie, ktoré sú súčasťou našich každodenných životov, no pritom sú rovnaké ako emócie tých, ktorí stretli Ježiša.

Ak sa budeme nabudúce cítiť smutní, sklamaní, vystrašení alebo že je toho na nás priveľa, spomeňme si, že stále máme dôvod na radosť, pretože „Ježiš nás miluje a tak veľmi.“

Lucia Cundrová

[Best_Wordpress_Gallery id=“53″ gal_title=“Cesta svetla 2017″]

Najnovšie články