Chlapci hokejbalisti to dotiahli až k zlatému koncu

(21.-23.4.2017, Nová Dubturnaj-2017-1306nica) Vyhrali sme, ako je to možné ? Aj takto možno zneli prvé reakcie na výsledok tohtoročného hokejbalového turnaja v Novej Dubnici. Po dvoch neúspešných turnajoch v Košiciach a minuloročnej neúčasti na turnaji sa od bardejovského mužstva veľa neočakávalo.

Mužstvo začalo s prípravou už začiatkom februára. Prišli nové posily a postupne začalo pribúdať aj niekoľko nových hráčov. Treba však poznamenať, že hokejbal pre mládež sa v meste ako je Bardejov, robí ťažšie, keďže tu nie je až taký výber ako vo väčších mestách a samozrejme aj kvôli tomu, že dnešné deti už možno o šport nestoja a je pre nich lepšie sedieť doma. Niektorí chlapci dostali šancu a aj napriek zlej finančnej situácií, si vďaka štedrým darcom mohli prísť zahrať, no ani to väčšinou nepomáhalo. No vrátim sa k samotnému turnaju. Niekoľko dní pred ním sa chlapci popasovali na dvoch prípravných zápasoch proti našim stredoškolákom, kde podali sympatický výkon. Pred samotným turnajom prebehlo v turnaj-2017-1189zostave pár zmien, kedy sme museli nahradiť chorých hráčov.

Do Novej Dubnice sa teda vybralo 10 hráčov, 1 brankár, 3 tréneri a salezián Stando. Po menších nepríjemnostiach vo vlaku sme konečne  dorazili do Trenčianskej Teplej a odtiaľ autobusmi do spomínanej Novej Dubnice. Všetko to začalo sv. omšou a pokračovalo kultúrnym programom pre chlapcov. Predstavili sa v ňom šarmantné devy z Dubnice, ktoré previedli zaujímavé tanečné kreácie a neskôr boli pripravené hry pre chlapcov. Heslom celého turnaja bolo“ Sme jedná rodina“ , osobne si myslím, že to väčšina chlapcov pochopila a vytvorili super atmosféru aj vďaka množturnaj-2017-1323stve domácich saleziánov a organizátorov. Chlapci netrpezlivo čakali na vylosovanie skupín. Bardejov dostal Košice, Žilinu a Banskú Bystricu. V prvom zápase proti Žiline, to šlo ťažšie a vyhrali sme tesne 3:2, keď sme tretí gól dali 15 sekúnd pred koncom, no potom sme sa rozbehli a porazili Banskú Bystricu 2:1 a Košice 3:1. Bardejovčania skončili v skupine na prvom mieste a do semifinále sa dostalo Partizánske s najlepším strelcom turnaja. Bardejov však dokázal efektne pokryť tohto zakončovateľa, preto sa radoval z postupu do finále jednoznačným výsledkom 3:0, bola to senzácia. V nedeľu nás čakalo finále. Veľké Finále bolo naplánované o 11:45 po slávnostnej omši, ktorá je ako každý rok aj s obyvateľmi Novej Dubnice. Počasie nám prialo a tak sa mohol začať dôležitý zápas proti Námestovu, ktoré vyhralo saleziánske turnaje 3-krát po sebe. Predviedli sme bojovný výkon a udržali sme výsledok 2:1, ktorý znamenal, že titul poputuje opäť do Bardejova, ako tomu bolo pred dvoma rokmi.

Myslím si, že presne to Bardejov potreboval, získať motiváciu. Ak je snturnaj-2017-1342aha a chcenie, všetko sa dá. Je potrebné povedať, že po tomto turnaji opustia výber šiesti hráči, ktorí už nespĺňajú vekové kritérium, a tak sa tréneri budú musieť obzrieť po nových posilách. Dúfame, že pre všetkých zúčastnených to bol super zážitok a každý si z toho niečo odniesol.

Peter Rusnák

Celú fotogalériu nájdete kliknutím sem, a ostatné informácie o turnaji tu.

Najnovšie články