Tradícia sa opakuje

18985241_1594626343895472_829235151_n(2.-4.6.2017, Trnava) Každý si zvolí, ako prežije čas počas víkendu a v prvý júnový víkend sa dvadsiatke mladých z Bardejova podarilo zažiť festival Lumen v Trnave, najväčší gospelový festival v Európe Pridali sa k tisíckam nadšencov hudby, ktorí spoločne oslavovali 25. narodeniny festivalu pod heslom Touch the sky.

Jeho začiatok patril sv. omši. Človek počas festivalu zažije to, čomu dá prednosť. Škála výberu bola obrovská – rôzne stretnutia, bohatý program, workshopy, koncerty, dokonca salezián Stano stihol navštíviť rodičov. Človek niekedy v tom hluku potrebuje aj ticho, ktoré bolo k dispozícii pri adorácii, alebo sa dalo riadne vyskákať pod pódiom, či len tak posedieť v rehoľnej kaviarni a postretávať tam kopec známych tvárí zo saleziánskeho prostredia.

Tento ročník mal množstvo ponúk, zliav aj na iné atrakcie v meste ako výstup na vežu, z ktorej je nádherný výhľad predovšetkým večer. Na niektoré predstavenia sa oplatilo ísť aj hodinu vopred, keďže záujem bol neskutočný, predovšetkým na 3T – je to skupina trochľudí, ktorí improvizujú priamo na javisku. Bolo celkom zaujímavé 18986641_10210687372675063_797162794_opočúvať smiech za dverami kina ako dobrovoľník, alebo skúšať sa viackrát vrátiť a pýtať, či niekto neopustil kino.

Je celkom zaujímavé, že sa animátori a mladí z Bardejova burcovali a tento ročník bola najväčšia skupina ľudí z nášho strediska. Všetko malo svoje čaro, dokonca aj lístky a čakanie na ubytovanie – niekedy sa oplatí čakať aj na neznáme. Víkend sa ukončil sv. omšou na Kopánke v saleziánskom kostolíku a následne nasledoval čas na presun k vlaku, a tak v neposlednom rade dlhá cesta, ktorá mala svoje obohatenie.Tradícia sa opakuje, keďže už asi šiesty rok, čo chodíme na tento festival sa nepodarilo urobiť spoločnú fotku. Je to výzva opäť na ďalší rok. Dotyk neba mohol zažiť každý…

Nikola Mihalčinová

Najnovšie články