Animátori sa pripravovali na leto

(16.-18.6.2017, Brezovka) V piat19369704_1862371027417827_571641586_nok 16.6.2017 sme sa my, animátori, a salezián Stanislav Hurbanič stretli na autobusovej stanici, aby sme sa spoločne dopravili autobusom na Brezovku. Tam približne 40 mladých odštartovalo každoročnú Pets(c)ku. Aj keď nám počasie neprialo, užili sme si  skvelý víkend spoznávania sa a animátorskej prípravy.

Tradične sme začali svätou omšou, po ktorej sme sa posilnili večerou a prešli na program. Rozdelili sme sa na dve skupiny animátorov. Prvá skupina si vypočula prednášku plnú aktivít saleziána pod vedením saleziána Jána Fabiána a druhá skupina sa pripravovala na program nasledujúceho dňa. V sobotu sme počúvali workshopy, ktoré si pre nás pripravili s19340093_10210821837916610_410118944_otarší animátori, ale aj naši rovesníci. Zabavili sme sa nielen pri hrách, ale aj pri pomáhaní pri výrobe kulís a dokonca aj pri šití kostýmov na letné akcie. Za tento deň sme poďakovali a za letné aktivity i za naše úmysly prosili pri večernej adorácii. Nedeľné doobedie patrilo duchovnej obnove, počas ktorej nás salezián Stano povzbudil prednáškou o oratoriánskej skúsenosti. Po nej nechýbalo ústranie a počas neho aj krátke ,,podelenie sa“. Pets(c)ku sme zavŕšili sv. omšou a návštevou nás poctila rodinka Šidelských. Po spoločnom obede sme po sebe poupratovali a vrátili sa domov.

Lucia Sisolová

Na tohtoročnej Pets(c)ke sa mi páčilo, že sme ako animátori vytvorili perfektnú partiu, lepšie sa spoznali a pripravili sa na letné akcie v oratku. Myslím si, že pre každého to bol obohacujúci čas.

Barbora Udičová

Tohtoročná Pets(c)ka bola zaujímavá. Spolu s ostatnými animátormi sme sa zabavili, modlili, spoznávali a naučili sme sa čo to viac o animátorstve. Nevýhodou bolo zlé počasie, ale my sme si to vynahradili rôznymi hrami vo vnútri a rozhovormi medzi sebou.

Ján Hrabčák

Na Pets(c)ke som bola prvýkrát. Bola to veľmi super akcia so super ľuďmi. Cez workshopy som bližšie spoznávala, ako to funguje v oratku a čo si vyžaduje práca animátora. Rada na takúto akciu prídem znova.

Katarína Mihaľová

Najnovšie články