Prvé chvíle nového roka na Brezovke

Už tradične patria posledné momenty starého roka a prvé chvíle toho nového akciám s názvom Silvester a Novoročná chata. Konali sa v dátume od 31.12.2017–4.1.2018 na chate na Brezovke.
Silvester sme začali vo večerných hodinách spoločnou večerou. Pokračovali sme hraním spoločenských hier, ktoré sa niesli vo veľmi živej atmosfére. Asi polhodinu pred začiatkom nového roka sme sa presunuli do kaplnky na adoráciu. V tichu sme ďakovali za milosti, za ľudí, za dary, ktoré sme dostali v uplynulom roku. Taktiež sme prosili Pána Boha o požehnanie do toho nového. Chvíľku pred polnocou sme sa presunuli na ihrisko, kde sme odpálili ohňostroje. Zaželali sme si požehnaný Nový rok a pokračovali v dobrej nálade takmer do rána. Ďalší deň sme začali sv. omšou, po ktorej nasledoval skvelý gulášik. Začala sa Novoročná chata. Počas Novoročnej chaty bol režim dňa takmer rovnaký. Novoročná chata je vlastne taká „animátorská dovolenka“, počas ktorej sme, samozrejme, oddychovali. Rána sme začínali spoločnými modlitbami, rovnako aj večer. Každý deň sme mali sv.omšu, na ktorých sme si spievali vianočné pesničky. Medzi každodenné aktivity patril hlavne Žolík a iné kartové, či stolové hry. Počas chaty mal narodeniny Stano Hurbanič SDB (ktorý tam bol s nami celý ten čas, za čo mu určite patrí veľká vďaka). Spoločne sme ich oslávili. Na obed nám varila pani kuchárka od saleziánov, ktorej tiež zo srdca ďakujeme, že nám takýmto spôsobom spríjemnila pobyt na chate. Na Brezovke sa za ten čas vystriedalo veľmi veľa ľudí. Stredoškoláci aj vysokoškoláci.

Myslím si, že v každom človeku, ktorý sa tam aspoň na noc zastavil, táto chata zanechala stopu. A do nového roka, môžeme naštartovať s entuziazmom a plným nasadením.

Martin Žarnovský

Najnovšie články