Každý deň čakať v kaviarni

DSC_0023_zmensena(4.2.2018, Športová hala, Bardejov) Oslavy sviatku don Bosca začali už 31. januára na sv. omši a pokračovali v nedeľu v športovej hale na Valdoccu, do ktorého sa zapojilo približne 160 ľudí napr. svojimi hereckými alebo tanečnými výkonmi priamo na javisku, či inou pomocou pri organizácii.

Najhlavnejším predmetom tohtoročného Valdocca boli kufre, ktoré symbolizovali životný príbeh každého jedného z nás. Z kufrov sa postavila každá scéna pre hercov, dokonca aj prostredie kaviarne, kde sa odohrávala celá hlavná myšlienka, teda rozhodovanie, s ktorým sa stretávame každý deň v našom živote.  Rozhodovanie, ktoré je ovplyvnené ľuďmi navôkol, situáciami, ktoré sme zažili, ale hlavne naším vnútorným hlasom.

Do scénok sa zapojili chlapci a dievčatá zo stretiek pod vedením ich animátorov, aj animátori a animátorky so svojimi stredoškolskými stretkami, deti zo základnej školy na Poštárke, saleziáni spolu s miništrantmi a symbolickými pesničkami nám spestrili atmosféru Mládežnícky zbor a detský zbor Vinimini.

Sebastián Grega-Jakub

 Záznam z Valdocca nájdete tu.

[Best_Wordpress_Gallery id=“65″ gal_title=“Valdocco 2018″]

Najnovšie články