Kríž, ktorý nesieme spoločne

20190419_115748_zmensenaVeľký piatok je dňom, kedy sa už ako tradične koná krížová cesta po sídlisku Vinbarg. Má svoje výnimočné čaro. Stovky ľudí spolu kráčajú a pripomínajú si Ježišovo utrpenie. Tohto roku sme mali možnosť načrieť do hlbočín rodičovských rolí a rodinných životov.

Zamyslenia a zastavenia písané i hrané rodinami nám preukazovali to nesmierne milosrdenstvo, ktorým Boh tak zázračne obdarúva, pretože niet väčšej radosti, než prijať v rodine ďalšie dieťa. To milosrdenstvo, kedy Boh túži, aby sme sa Mu v nádeji odovzdali. ToDSC_0059_zmensena milosrdenstvo, keď nám Boh odpúšťa naše prehrešky i pády. To milosrdenstvo, keď s nami znáša naše utrpenie. To milosrdenstvo, keď k nám ochotne vystiera svoje nebo. To milosrdenstvo, keď nás učí, že zlyhanie nie je to najhoršie, čo nás môže stretnúť. To milosrdenstvo, keď nám dáva silu bojovať. To milosrdenstvo, keď nám pomáha vstať. To milosrdenstvo, keď bol pribitý na kríž za nás a za naše hriechy. To milosrdenstvo, keď nám ukazuje svoj láskyplný plán. To milosrdenstvo, keď napĺňa naše prázdne nádoby. To milosrdenstvo, že môžeme byť matkami i otcami.

,,Deti, to je najväčší dar a požehnanie pre rodičov. Naším poslaním je z nich vychovať dobrých kresťanov.“

Myšlienka, ktorá neostáva iba myšlienkou, ale celoživotnou výzvou každého rodiča. Pane, DSC_0039_zmensenadaj nám cítiť Tvoj pokoj, silu a vedomie, nech sa nám duše netrápia, pretože Ty ostávaš stále s nami. Dnes, zajtra i naveky vekov.

Lenka Tkáčová

Najnovšie články