Drsňačky na chate

Naše s58461453_2023236851132361_4874193109593882624_ntretko Drsňačky sa vybralo posledný aprílový víkend na chatu na Brezovke. Stretli sme sa na autobusovej stanici a pokiaľ neprišiel autobus, zahrali sme si hry. Keď sme nastupovali, kúpili sme si lístok na Brezovku a z rázcestia sme sa pomaly, ale isto vybrali hore. Po prvej zákrute sme sa dozvedeli, že v blízkosti vybuchla bomba, a tak sme každá mali nejaké “vlastnosti”, napr. ja som musela spolu s ďalšími dievčatami niesť chromú, iná bola hluchá, nevidiaca, nemá alebo bezruká.

Keď sme prišli na chatu, išli sme rovno do izbičky a potom sme išli na večeru. Po večeri sme si išli na ihrisko zahrať hry, teda kuchár buchtička alebo šatka.  Večer po vyzývačke sme mali stretko, a tak sme sa už chystali spať.

Uprostred noci, keď sme hlboko spali, sa začala nočná hra, ktorá nás rýchlo prebrala. Po príchode na chatu z nočnej hry sme zložili sľub stretkárky a potom sme šli už naozaj späť.

Keď sme ráno vstali, dokončili sme vyrábanie tričiek, na ktoré sme otlačili svoje ruky a hneď potom sme sa išli najesť. Tak sme tancovali just dance a zakončili sme chatu svätou omšou a dobrým obedom.
Bol to nezabudnuteľný zážitok a hlavne to bolo s ľuďmi, ktorých mám úprimne rada a neviem si predstaviť život bez nich.

Petra Šidelská

Najnovšie články