Keď má mamka sviatok, všetci sú pokope

20190526_194426_zmensena24. máj je pre saleziánsku rodinu jeden s najväčších sviatkov. Spoločne sme v našom stredisku oslávili sviatok Panny Márie Pomocnice kresťanov. Oslavy začali v piatok svätou omšou o 18:30, ktorú sprevádzal detský zbor Vinimini spoločne aj s mamičkami a všetkými, ktorí cítili túžbu spievať. Potom sme sa presunuli do oratka, kde sme sa porozprávali a si zahrali s deťmi rôzne hry. Neskoro večer sme my, mladí, odišli na Brezovku.

V sobotu ráno sme mali brigádu, kde sme poriadne popratali chatu a jej okolie, pokosili trávu a rôzne iné veci. Poobede sme mali čas na oddych, porozprávanie sa, odvolenie, doučovanie a šport, najmä pri volejbale.  Večer k nám prišiel Marek Kaščák, ktorý nám porozprával, ako sa on v našom veku dostal k saleziánom počas socializmu a ako si k nim po dlhšom čase opäť našiel cestu. Neskôr sme mali herný večer, na ktorom sme sa naučili hrať štyri rôzne stolné hry, aby sme ich vedeli hrať s deťmi v oratku a na táboroch. V20190526_204312_zmensena nedeľu ráno sme mali duchovnú obnovu o tom, ako prekonať periférie v rodine, v škole, v oratku. Po prednáške sme nemali silencium, ale mohli sme sa v dvojiciach porozprávať o prednáške a o tom kde a ako vnímame periférie v našom živote.

Svätou omšou sme ukončili obnovu, tak sme sa naobedovali a poobede už prichádzali prvé rodinky, keďže sa konala spoločná opekačka. Rozprávali sme sa, hrali volejbal a iné hry. Celý tento krásny program sme ukončili  spoločnou modlitbou ruženca.

Petra Šinaľová

Najnovšie články