Zážitky letom nekončia

20190829_163823_zmensenaPosledný augustový týždeň, čiže aj celé saleziánke leto sme sa spolu s Jozefom a jeho bratmi vybrali do Egypta, kde sme si spolu vyskúšali ako to v tých časoch vyzeralo. Popri spoznávaní Egypta sme sa však každý deň oboznámili aj s kúskom príbehu o Jozefovi.

Tretí saleziansky prímestský tábor sme, ako každý iný, začali svätou omšou, po ktorej sa deti rozdelili do skupiniek a spoznávanie Jozefovho príbehu sa mohlo začať. Prvá scénka nám ukázala, ako sa vlastne Jozef do Egypta dostal a tým neskôr zachránil svoju rodinu. Na začiatku však ani len netušil, čo všetko zažije a ani to, že ho tesne po príchode zavrú do väzenia, z ktorého sa však neskôr vyslobodí.

Na tému sme v utorok nadviazali a hneď ráno sme faraónovi vyložili jeho tajomné sny, a tak zistili, že nás poobede čakajú úrodné roky, cez ktoré sme si museli nazhromaždiť čo20190829_142828(1)_zmensena najviac potravín. Pri poobednej hre sme sa snažili ako sme len mohli, a tak mal na konci dňa Jozef, ktorý sa medzi časom stal správcom faraónovho domu, sýpky úplne plné.

V stredu však prišli neúrodné roky, a keďže sa na poli pracovať nedalo, tak sme si usporiadali egyptské hry, pri ktorých sme sa celé doobedie zabávali. To sme však ešte nevedeli, že nás poobede čaká hladomor, a tak sme si museli nazbierať dosť peňazí na to, aby nám Jozef otvoril svoje sýpky a my sme sa zachránili od hladu. Hladomor však donútil prísť do Egypta aj Jozefových bratov a tí po tom, čo zistili, že ich brat žije a že im zachránil životy, oľutovali to, čo mu pred rokmi spravili a príbeh sa dočkal šťastného konca.

No ku koncu sa neblížil len príbeh, ale aj náš tábor. Tak sme si na posledný deň pripravili stretká pre deti a tzv. oratko life, kde si už každý našiel to svoje, čo ho baví – od hokejbalu 20190829_142828(1)_zmensenacez vybíjanú, až po spoločenské hry a tvorivé dielne. Pomedzi to sme si ešte so skupinkami pripravovali a cvičili svoje čísla na už tradičný program pre rodičov, kde sme im ukázali, čo všetko sme za tie 4 dni stihli zažiť.

Celý tábor sa však okrem príbehu Jozefa a jeho bratov a niesol aj myšlienkou, že letom nič nekončí, a preto sme sa snažili deťom a aj ich rodičom ukázať, že oratko funguje aj cez rok a každý si tam môže nájsť niečo, čo ho baví, takže sa netešíme len na ďalšie leto plné zážitkov, ale aj na celý tento školský rok a všetky aktivity, ktoré nás počas neho čakajú.

Nina Hlavkova

Najnovšie články