Popoludnie spríjemnené nielen hudobnými talentmi

DSC_0026_zmensenaPosledný novembrový víkend sa v Kostole sv. Rodiny  a v oratóriu na Vinbargu konal Cecilfest ku sviatku sv. Cecílie, ktorá je patrónkou  hudobníkov a umelcov. Táto slávnosť sa už stala milou tradíciou. Každý rok je však iná a jedinečná. 

Talentované deti, mladí aj dospelí si pre nás pripravili nádherný program, ktorý vytvoril príjemnú atmosféru naplnenú láskou k umeniu. Predviedli sa tu rôzne hudobné, tanečné, herecké i spevácke čísla.  Vystúpenie otvoril mládežnícky spevácky zbor s vlastnou piesňou Dieťa. Po ňom sme si mohli vypočuť klavírne a gitarové skladby,  hru na flaute, saxofóne, husliach, ústnej harmonike a bicích nástrojoch, no taktiež sólový spev a beatbox. Mohli sme sa započúvať do tónov klavírnych etúd, čarovnej flauty, gitarovej balady, či vypočuť si úryvok od  F. F. Chopina.

,,Niekedy stačí tak málo, aby bol svet krajší. Stačí sa započúvať.“

Tento rok k nám zavítala aj malá angličtinárka a zarecitovala báseň DSC_0058_zmensenapo anglicky. Ucho poslucháča potešilo Duo L&E hrou na saxofóne a klavíri. S autorskými piesňami vystúpil aj dedo Jozef. Dve rodinky sa predstavili s pesničkami, ktoré sami vymysleli. Veľmi nás prekvapila svojou autorskou tvorbou Eliška. Mladšie, ale aj staršie dievčatá nám predviedli v oratóriu krásne tančeky, ktoré sa striedali s piesňami, ktoré odprezentovali rodiny spoločne s hudobnými hosťami.  Celým popoludním nás sprevádzali moderátorky Soňka a Ivka, ktoré nám spríjemňovali tento čas. Program v oratóriu pokračoval spoločným posedením pri koláčoch a káve. Cecilfest sme ukončili modlitbou a dostali sme požehnanie od otca direktora Vila.

Talent je dar od Boha, ktorý dostal každý, len všetci z iného súdka. Aj keď viem, že je ťažké prekonať strach z vystupovania pred inými, tí čo talent v sebe máte, nebojte sa s ním DSC_0033_zmensenapodeliť aj s druhými.  A čo dodať na záver? Chceme poďakovať otcom saleziánom za poskytnutie priestorov a duchovnú podporu tejto akcie, všetkým mladým, ktorí sa spolupodieľali na organizácii tohto krásneho popoludnia a rodinám za pomoc.

Terézia Terpitková

 

Najnovšie články