Bardejovčania boli opäť štedrí

IMG_20191220_092504Tradičná potravinová zbierka „Saleziánske kilo“ v Bardejove bola opäť štedrá. Každoročne pred sviatkami Veľkej noci a pred Vianocami sa v Bardejove koná potravinová zbierka, kde môžu Bardejovčania i ľudia z blízkeho okolia prispieť potravinami zo svojho nákupu pre rodiny v núdzi.

Do zbierky sa pravidelne zapájajú desiatky dobrovoľníkov všetkých vekových skupín od detí, až po seniorov. Pomáhajú pri zbere, triedení, nosení, rozvoze a distribúcii, pri logistike i upratovaní. Zbierka sa koná v spolupráci s cirkevnými spoločenstvami v Bardejove, potraviny sa sústreďujú a triedia na miestnej cirkevnej škole a do samotnej zbierky prispievajú tisíce obyvateľov Bardejova a okolia. IMG_20191220_120707

Tento rok sa celkovo vyzbieralo asi 6 ton potravín, ktoré sa rozdelili do 240 banánových škatúľ a pomoci sa dočkalo viac ako 220 rodín. Z predvianočnej kapustnice, ktorá bola pripravená pre dobrovoľníkov a organizátorov sa ušlo aj bezdomovcom z miestneho útulku. Všetkým organizátorom, dobrovoľníkom i štedrým darcom úprimne ďakujeme.

Martin Ceľuch

Najnovšie články