,,AKO V NEBI TAK AJ NA ZEMI.”

Prvú februárovú nedeľu sa už ako tradične zišlo v športovej hale množstvo divákov, hercov a iných účinkujúcich na oslave sviatku zakladateľa našich saleziánov – Dona Bosca. 

Tohtoročné Valdocco, ktoré sa konalo 2.2.2020, nadviazalo na to predchádzajúce témou svätosti, no tentokrát sme sa na ňu pozreli z iného uhla. Hlavná myšlienka bola vyobrazená na bežnom dni jednej kresťanskej rodiny, ktorá sprevádzala divákov po celý čas a načrtla jednu z hlavných myšlienok: „Ak chceš byť dobrý kresťan musíš byť aj dobrý občan.“ Téma svätosti prežívanej v každodennom živote sa dotýka každého z nás, a tak sme si na tomto Valdoccu mohli uvedomiť a porozmýšľať aj o tom, ako sa na svätosť pozerá každý z nás a či sa ju snažíme žiť už tu na zemi tak, ako by sme ju žili v nebi.

Ako každý rok sa aj tento na Valdocco pripravovalo veľa detí, ale aj dospelých, aby ohúrili divákov svojimi výkonmi, ale hlavne aby zábavnou formou podali hlavnú myšlienku a spríjemnili jedno nedeľné popoludnie svojím známym, kamarátom či rodine. Svoje herecké, tanečné či hudobné talenty ukázali rôzne stretká a zbory a samozrejme aj naši saleziáni za čo si všetci vyslúžili od divákov veľký obdiv, ale aj silný potlesk na záver. Všetky čísla vďaka svojej rozmanitosti zaujali všetky vekové kategórie, a preto každý isto odišiel s pekným zážitkom.

Veľká vďaka však okrem divákom a účinkujúcim patrí celému organizačnému tímu, na čele s don Marekom Pančurom, rodinke Harčarovej, ale aj všetkým osvetľovačom, zvukárom, kulisárom a ďalším, ktorí priložili ruku k dielu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tohto super podujatia, ktorý bude jubilejný 30.

Fotogaléria

Nina Hlávková

Najnovšie články