Aj tentokrát bolo peckovo

furiky-min-minPredposledný septembrový víkend (18.-20.9.) sa na Brezovke uskutočnila potáborová chata animátorov, ktorú ľudovo nazývame aj ako Potáborová pets(c)ka. Pre niekoho obyčajný, či bežný víkend, no pre nás to bol víkend plný smiechu, zábavy, radosti, zblíženia, porozumenia a naplnenia v mnohých ohľadoch…

Začali sme v piatok večer svätou omšou na Brezovke. Program pokračoval zhodnotenímvolejbal-min aktivít celého leta a viacerými workshopmi na rôzne témy, ako napr. animátor mimo oratka. Keď nastal čas poďakovať sa za celý deň, pobrali sme sa na adoráciu do kostola. V tichu noci sme sa prihovárali Bohu, ďakovali a prosili o Jeho sprevádzanie.

Sobota sa niesla v duchu obnovy, ktorej súčasťou bola prednáška na tému „Sprevádzanie“ v podaní manželov Fottových. Ich povzbudivé slová vystriedalo až do svätej omše blahodárne, i keď miestami ťažko realizovateľné silencium. Po sv. omši  a výbornom obede nasledovala ďalšia prednáška o digitálnej dobe, ktorou nás previedla Barbora Okruhľanská. Po prednáške sme si zahrali rôzne hry, pokračovali sme grilovačkou a neskôr spoločným ružencom. Sobota sa pre nás ešte nekončila. Nasledovala hra „Partička“, na ktorej sme sa všetci veľmi dobre bavili.

slub-minVrcholným okamihom celej petscky bola v nedeľu sv. omša na Vinbargu, počas ktorej sme skladali animátorsky sľub. Jeho slová nech rezonujú ešte dlho po lete, nech každá aktivita nasledujúcich dní nesie ich pečať a nech sú hlavným motívom našich snažení.

Marcela Nováková

Najnovšie články