Buďme (S)pokojné

Oratko, 27. apríl 2024

Posledná aprílová sobota patrila nežnejšiemu pohlaviu. V priestoroch oratória na Vinbargu sa konal 1. ročník ženskej konferencie s názvom (S)pokojná. Viac ako päťdesiat žien všetkých vekových kategórii diskutovalo na témy, ktoré ovplyvňujú ich spokojnosť, ale zároveň aj pokoj v rodinnej či profesnej oblasti. Jedným z hlavných cieľov konferencie bola možnosť prežitia spoločného dňa plného inšpiratívnych diskusií, rozhovorov, workshopov a venovanie si času pre seba samú.

Pestrý program začal sv. omšou a pokračoval dvoma blokmi diskusií. Prvý blok odštartoval so psychologičkou a terapeutkou Dominikou Angelovičovou. Prezentáciu venovala téme – Kde som ja, keď sme my, ktorá poukazovala na dôležitosť emočnej spokojnosti ženy vo všetkých sférach života. Nasledoval blok, v ktorom svoje skúsenosti a pohľad na silné a slabé stránky človeka prezentovala Anežka Karľa, koučka a mentorka, v rámci prednášky – Buď viac tým, kým už si. Zameraná bola na spoznanie, prijatie, zacielenie svojich talentov a ich následné rozvíjanie do silných stránok.

Poobedňajší program bol venovaný osobným svedectvám a vzájomnému zdieľaniu rôznych životných skúseností prostredníctvom moderovanej diskusie s trojicou inšpiratívnych žien. S profimatkou Annou Lihositovou, autorkou programov osobného rozvoja Helenou Priesolovou a multiinštrumentalistkou Dominikou Grubaľovou, ktorá bola zároveň aj hudobným hosťom konferencie. Pozvané hosťky sa s publikom podelili o svoje životné skúsenosti a udalosti, ktoré ovplyvnili nie len ich smerovanie, ale aj osobné vzťahy. Diskusia s názvom – Spokojná v sebe otvorila program atraktívnych workshopov.

Účastníčky si mohli vybrať zo šiestich zaujímavých možností.
Kreatívna oblasť bola zastúpená výrobou makramé kľúčeniek, v mentorskej oblasti sa prítomné dámy oboznámili s aktivitami na spoznanie a zacielenie svojich talentov. V rámci psychologickej sféry bola pripravená možnosť naučiť sa uvoľňovacie a stabilizačné techniky a k dispozícii bol aj workshop zameraný na gynekologickú fyziológiu. Oblasť beauty zahŕňala spôsoby líčenia, rady o starostlivosť o pleť a vlasy či tipy v rámci kaderníckych úprav.

Súčasťou konferencie bola relax aj nákupná zóna a atraktívny sprievodný program.
Stretnutie je inšpiratívnou možnosťou pre ženy, aby sa vzájomne stretli, zdieľali svoje pocity, svedectvá, úspechy aj pády v každej oblasti života. Organizátorky ženskej konferencie (S)pokojná veria, že sa podujatie s novou, pútavou témou sa uskutoční aj o rok.

Mária Gajdárová

Najnovšie články