Celoslovenské finále KAMA 2024

Banská Bystrica, 4.-5. máj 2024

Minulý víkend sa naši chlapci vybrali do Banskej Bystrice kde sa každoročne začiatkom mája koná celoslovenské finále futbalového turnaja KAMA.

Do Banskobystrického oratória sa v sobotu najprv dostavili chlapci z kategórie U16 spoločne s ich trénermi a ďalšími členmi realizačného tímu. V skupine suverénne dominovali, vyhrali všetky 3 zápasy pričom nedostali ani jeden gól. V semifinále sa predstavili proti A-tímu z Prešova nad ktorými zvíťazili 3:1 a vo finále zdolali bratislavskú Miletičku 2:1. Z turnaja odišli s vynikajúcim skóre 25:2 pričom si so sebou odniesli aj všetky individuálne ocenenia. Najlepším hráčom sa stal Peter Žarnovský, Filip Sobek získal ocenenie za najlepšieho brankára po tom ako mal úspešnosť zákrokov na úrovni 92,31% a s celkovým počtom 11 bol za najlepšieho strelca turnaja ocenený Tobias Vizvári.

 

 

V nedeľu ich na ihrisku vystriedali starší spoluhráči. Skupinu B tvorili s náročnými súpermi a predstavili sa proti tímom Košice Tri Hôrky, Mamateyka a Trnávka. Po veľmi tesných zápasoch sa nakoniec v skupine umiestnili na treťom mieste vďaka víťazstvu nad Košicami. Nasledoval zápas o piate miesto kde sa im nanešťastie nepodarilo vyhrať nad Prešom a turnaj tak opustili na slušnom šiestom mieste. Proti každému súperovi ukázali ohromné srdce keďže zápasy odohrali bez striedaní a poniektorí bojovali aj so sebazaprením a reprezentovali Bardejov napriek zraneniu. Musíme vyzdvihnúť najmä kapitána, Šimona Baláža ktorý bol po turnaji ocenený za najlepšieho hráča.

 

Vážime si všetkých ktorí počas minulého víkendu reprezentovali Bardejov na ihrisku a už sa nevieme dočkať 1.6. kedy sa naši futbalisti predstavia na domácej pôde pri príležitosti letnej KAMY.

                     Matej Čupa

Najnovšie články