Celoslovenský hokejbalový turnaj aj tento rok u nás

Oratko, 18. máj 2024

Ako aj minulý, tak aj tento rok sa v našom stredisku na Vinbargu uskutočnili majstrovstvá Slovenska hráčov do 19 rokov v hokejbale. Turnaja sa zúčastnilo 7 mužstiev, konkrétne tímy z Terne, Prešova, Košíc, Námestova, Žiliny, Novej Dubnice a domáceho Bardejova. Majstrovstvá sa začali tradične sv. omšou, ktorú doprevádzal mládežnícky zbor. Po nej nasledovalo rozdelenie do skupín a začiatok zápasov. Naši chlapci s prehľadom vyhrali skupinu a tak si zaistili miesto v semifinále. V ňom sa stretli so silným Námestovom, ktoré ale taktiež porazili a smerovali tak do finále. Vo finále ich však čakala skúsená nová Dubnica, ktorá si v semifinále poradila s Košicami. Všetci očakávali napäté finále, ktoré sa nakoniec aj konalo. Domáci Bardejov prehrával po polčase 2:0, no bojovnosťou a nasadením do poslednej minúty naši chlapci stihli streliť ešte 4 góly, a tak zvrátiť stav zápasu. Po roku sa tak Bardejov mohol opäť tešiť zo zisku zlata na saleziánskych majstrovstvách Slovenska. Ďakujeme Bohu za počasie a požehnaný čas. Taktiež patrí vďaka všetkým organizátorom a pomocníkom, ktorí sa podieľali na tom, aby sa turnaj mohol uskutočniť.