Turnaj bl. Laury vo vybíjanej

225px-Laura_Vicuña22. januára, saleziáni slávia spomienku na mladú blahoslavenú – dievča, ktoré napriek svojmu mladému veku (zomrela iba 13 ročná) pochopila krásu neba a túžila sa doň dostať ale nie sama a tak ponúkla svoj život za obrátenie svojej mamy.

Preto z príležitosti jaj sviatku 30. 1. 2016 Danka Matejová pozvala dievčenské stretká na turnaj bl. Laury vo vybijínej. (pv)

Už sa to pomaly stáva tradíciou, že na sviatok bl. Laury Vicuňovej sa s dievčatami stretávame pri športovej aktivitke – vybíjaná. Tohto roku sme jej sviatok, spoločne oslávili sv. omšou na Poštárke, dievčatá sa spoločne s animátorkami zapojili do spevu, pripravili obetné dary a prosby. S animátorkami sme sa snažili dievčatám priblížiť Laurin život, že ako mladé dievča sa vedelo obetovať pre druhých (pre svoju matku).

Naša vybíjaná sa viedla v hesle: „Bojuj o dušu“. To znamená aby bojovali o dušu pri hre, ale hlavne aby sa snažili bojovať o svoju vlastnú dušu…

Dievčatá zo stretiek sme rozdelili do 4 družstiev. Hralo sa každé družstvo s každým, snažili sme sa hrať podľa pravidiel fair-play. V telocvični vládla dobá atmosfére, všetci naozaj bojovali ako o dušu. V závere turnaja sme ocenili každú „dušu“ malou cenou. Dievčatá odchádzali vo veselej a pokojnej atmosfére.  Opäť sa nám podarilo spoločne prežiť pekné odpoludnie. (informovala Danka Matejová)

https://goo.gl/photos/zKkf5zz95n2MMzhLA

 

Najnovšie články