Rok so svätými – stretko piatačiek

Pomaly končí a finišuje školský rok a finišujú aj naše stretká. Tento rok  naše dievčenské stretko prežívalo „rok so svätými.“ Vyrobili sme katolícky kalendár, do ktorého sme vpisovali našich svätých, ktorých sme sa snažili viac spoznávať. Myšlienkou bolo, priblížiť dievčatám, že byť dobrá a konať dobro sa naozaj oplatí a že ani títo už svätí nemali ľahký život, že aj oni museli bojovať a prežívať ťažké chvíle. Najviac na dievčatá zapôsobili títo svätí- sv. Faustína, Sv. Mária Goretti, sv. Agáta, či sv. František z Asissi.

Počas roka sme si stretko spestrili rôznymi aktivitami: mikulášskou športovou súťažou, Laurinou vybíjanou, osladili sme si život palacinkami, výletom do výrobne hostii, vyrobili sme si náramky, upiekli muffiny, ktoré sme na sviatok Zefirína rozdávali iným, z tvarovateľnej hliny sme si vyrezali a vymaľovali srdiečka,  stihli  sme si zatancovali aj zumbu, a všetko sme to ukončili na sviatok sv. Jána Krstiteľa súkromnou sv. omšou.  A takto rýýýchlo nám prešiel celý rok….

A veríme, že naši svätí nás ochraňovali počas celého roka a prosíme ich aj o ochranu počas prázdniny a celého nášho života. Teraz sme o nich len počuli, no dúfame, že sa raz s nimi aj uvidíme a  stretneme J

Všetci naši nebeskí patróni orodujte za nás.   

DM

https://goo.gl/photos/9YGRzYsqSJqxB8zS8

Najnovšie články