Výlety chlapčenských stretiek Michalovce a Lunik 9

VÝLET STARŠÍCH CHLAPCOV DO MICHALOVIEC

Tradíciou našich stretiek býva, že chlapci zbierajú body za dochádzku na stretká a za účasť na sv. omšiach. Tí najlepší sú potom odmenení. Po polročnom spočítaní bodov, okrem drobných odmien, siedmi najlepší chlapci mohli ísť na výlet do Michaloviec. Deň odchodu bol v piatok 3.3.2017.

Nakoniec sa rozhodli ísť šiesti chlapci. Cestovali sme vlakom. Išiel s nami aj animátor Paľek a v Košiciach sa k nám pridal aj Rasťo – Atikus. Cesta bola dosť dlhá, ale spríjemňovali sme si ju rôznymi hrami. Keď sme konečne dorazili do nášho cieľa, čakal nás ešte peší presun k saleziánom. Privítal nás tam Pipec a ubytoval nás. Po sv. omši sme si urobili večernú prehliadku námestia a spoločný nákup. Spravili sme si aj prehliadku priestorov oratka, kde nás vyrušili páni policajti, že čo tam robíme. Keď sme im povedali, že „my sme tu doma“, nechali nás pokračovať v prehliadke. Navštívili sme aj „kobercovku“, kde sme si zahrali biliard a spoločne sme sa pomodlili s miestnymi mladými. Keďže tam, kde sme boli ubytovaní, bola aj telocvičňa, patrične sme to využili na menšiu rozcvičku na nasledujúci deň.

Ráno nás totiž čakal moment na ktorý sa chlapci najviac tešili – priateľský futbalový zápas proti kamistom z Michaloviec. Presunuli sme sa do telocvične v neďalekej škole, obliekli sme si dresy a začal sa súboj. Keďže chuť zahrať si futbal bola veľká na oboch stranách, zahrali sme si až 3 zápasy. Hoci v každom zápase sme museli uznať, že súper bol lepší, ani naši hráči sa nedali zahanbiť a predvádzali pekný futbal a bojovali statočne až do konca. Spravili sme si spoločné fotky, poďakovali za dobrý futbal a za možnosť zahrať si spolu a presunuli sme sa do oratka. Po sv. omši sme zašli ešte na pizzu, zahrali sme si mini calccetový turnaj a ping-pong a nastal čas odchodu domov.

Bol to pekný výlet, kde sme spoznali nových kamarátov, nové mesto, zatrénovali futbal a získali pekné zážitky…

VÝLET MLADŠÍCH CHLAPCOV NA LUNÍK 9

Na Luníku IX sme so stretkom boli aj pred rokom. Hrali sme vtedy futbal s miestnymi chlapcami. Keďže to bol náš obľúbený šport, vo futbale sme vyhrali. Tento rok domáci navrhli, aby sme si zmerali sily vo florbale.

Po sčítaní bodov za stretká a za sväté omše, 7 najlepší sa mohli zúčastniť tohto výletu. Zbalili sme dresy a hokejky, presunuli sme sa na vlakovú stanicu a vydali sme sa do Košíc. Po príchode na Luník sme mali sv. omšu a po nej sme sa presunuli do telocvične. Bolo vidieť, že Lunikári hrávajú florbal častejšie ako my, no ani naši chlapci sa nedali zahanbiť. Aj keď sme tento turnaj nevyhrali, bojovali sme o dušu. Po turnaji a vyhodnotení nás čakal výborný guláš. Obrovskú radosť nám urobilo aj to, že nás Jožko Žembera, sdb odviezol autom na stanicuJ. Nechýbala návšteva auparku a vozenie sa na pohyblivých schodoch, pizza a zákusok v meste. Čakala nás už len cesta vlakom, ktorú sme využili na hry, rozhovory (aj s cudzími ľuďmiJ) a oddych…

Aj po tomto výlete deti mohli povedať „ne že dobre bolo“, ale „doma je doma“, takže sa všetci tešili, že nás otec Peter zaviezol z vlakovej stanice domov na Poštárku.

JK

Najnovšie články