Odpust bl. Zefyrína 2017

Tento rok ubehlo už 20 rokov odvtedy, čo sv. Ján Pavol II. 4. mája 1997 vyhlásil Zefirána Jimenéza Mallu za blahoslaveného. Je to prvý mučeník – Rom, ktorý zomrel pre Krista.

Náš kostol je prvý na svete, nesúci patróna kostola bl. Zefyrína. Aj preto tohtoročný odpust bol ovplyvnený týmito udalosťami. V sobotu poobede sme sa zišli a v procesii po Poštárke sme sa modlili ruženec a medzi desiatkami sme si pripomenuli dôležité udalosti zo života bl. Zefyrína. Zvolili sme si modltbu ruženca, pretože to bola obľúbená modlitba bl. Zefyrína a tento rok si pripomíname aj 100 rokov od zajvení Panny Márie vo Fatime. Po procesii sme sa zišli v kostole a slávili sv. omšu, ktorú celebroval o. Jozef Knap.

Odpustovú sv. omšu v nedeľu o 10:00 v priamom prenose mohli spolu s nami sledovať mnohí ľudia cez katolícku televíziu LUX. Hlavným celebrantom bol o. Peter Varga a kázeň predniesol o. Peter Bešenyei, ktorý nás povzbudil k odpusteniu, prijatiu sa a zbavovaniu sa predsudkov a rasismu. Sv. omšu doprevádzal náš Zbor bl. Zefyrína. Po sv. omši sa predstavili naše deti zo školy a pripravili pod vedením p. učiteľky Martiny Sobekovej veľmi pekné divadelné pásmo o živote bl. Zefyrína.

V deň sviatku bl. Zefyrína 4. mája, sme mali ešte sv. omšu pre našu školu, ktorá nesie meno tohto blahoslaveného a po nej bolo ešte krátky program (divadelné pásmo a predstavili sa nám aj víťazi talentovej súťaže)

https://goo.gl/photos/SF3MGH9bnig2v6kw6

Najnovšie články