Jarné prázdniny

Jarné prázdniny tento rok prekvapili tuhými mrazmi v Bardejove bolo až – 18,7 °C. Ani ony nám neprekazili aktivity, ktoré sme pripravili.

Akcia učňovka

Pondelok a utorok sa konala prvá prieskumná akcia učňovky v Žiline dvaj záujemcovia si to tam išli pozrieť spolu s Juzekom, ktorý ich sprevádzal a povysvetľoval, ako to chodí na našej učňovke a internáte. Maťo a Jano si vyskúšali denný režim v internáte, navštívili dielne, videli vyučovanie. No uvidíme či im ich nadšenie vydrží a prihlásia sa na štúdium do Žiliny.

Lunik 9 na Poštárke

Utorok ráno sme čakali na neobyčajnú návštevu. Partia chlapcov z košického sídliska Lunik 9 so saleziánmi Marošom Ondriášom a Jožkom Žemberom a nám dobre známom misijnom dobrovoľníkovi Kevinovi v&stúpila na vlakovej stanici Bardejov, kde ale objednaná dychovka a pionieri nejako meškali tak sa museli uspokojiť len s nami a autami, ktoré ich previezli na Poštárku, kde sme spoločne slávili sv. omšu. Po nej sme sa presunuli do telocvične, rozdelili do mužstiev a nastali pravé futbalové boje o prvé miesto na turnaji. Po skončení športových zápolení sme pozvali naších hostí na vynikajúci guláš. Ani trskúci mráz ich neodradil a pozreli krásne historické námestie a baziliku sv. Egídia.

Nocovačka

V stredu na večernej omši sa stretli chlapci, ktorí ale prišli na omšu vyzbrojení taškami s jedlom a oblečním, aby po omši a pravidelnom oratku ostali v našom centre na nocovačke, Nocovačka má už svoj tradičný program: futbal v telocvični, hygiena, večera, večerná modlitba, hry, príbeh a hra na schovávačku (na upíra). apotom hurá do spacákov a vychutnať si dar spánku 🙂 Kto ešte vo štvrok vládal, lebo budíček  bol veľmi skoro 06:10 (niektorí jednoducho nedokážu spať a nedoprajú ho nikomu) vybrl sa na nákupy a vybavovačky do Košíc, kde hlavnou atrakciou bol nákup v Dekatlone  a vyskúšanie si kolbežiek a bicyklov v predajni….

My na Luniku 9

 

 

 

Akcia učňovka: https://photos.app.goo.gl/LlnCvscvybU16sxx2

Lunik 9 na Poštárke: https://photos.app.goo.gl/jMNRVNPLqL1UXqdK2

nocovačka: https://photos.app.goo.gl/u2FWF2Ptm7IXndmC2

My na Luniku 9: https://photos.app.goo.gl/vwlxJ6kT4zWkqJpS2

Najnovšie články