Kalčetový turnaj

Polročné prázdniny na Poštárke sme vyplnili turnajom v stolnom futbale, ktorý bol zároveň aj kvalifikáciou na celoslovenský turnaj, ktorý bude tento rok v neďalekom Prešove. Hralo sa v troch kategóriách dievčatá, mladší a starší chlapci. Už tradične sa hralo naplno, ale vyhrať môžu len tí najlepší. Víťazmi sa stali Domik Peta a Martin Šamko v najstaršj katégórii, Lukáš Bystrý a Oskar Peta v mladšej kategórii. V dievčenskej kategórii vyhrala Vanesa Kotliarikova a Liliana Šiváková. Víťazom gratulujeme.

PV

https://photos.app.goo.gl/gQoWmIbN84tFtkq22

Nové správy: 24. 2 sa v Prešovskom saleziánskom stredisku uskutočnilo celoslovenský turnaj,

MÁME MEDAILU!

Bola sobota 24.2.2018. V ďalekom Pjongčangu získavali športovci z celého sveta olympijské medaily a práve v tento deň naši chlapci z Poštárky získali striebro. Zúčastnili sme sa na celoslovenskom kalčetovom turnaji v Prešove, ktorý bol určený pre chlapcov zo saleziánskych stredísk.

Všetkému predchádzal domáci turnaj v kalčete u nás na Poštárke. Využili sme na to polročné prázdniny. Súťažili sme v troch kategóriách: mladší chlapci, starší chlapci a dievčatá. Pre chlapcov bola silná motivácia skončiť na prvom mieste, pretože víťazná dvojica mohla ísť na turnaj do Prešova. U mladších chlapcov sa zišla silná konkurencia desiatich tímov. Po napínavých zápasoch nakoniec zvíťazila dvojica: Lukáš Bystrý a Oskar Peta. Zo starších postúpili Martin Šamko a Dominik Peta.

V Prešove sme všetko začali sv. omšou. Po nej sme sa presunuli do oratka, kde bol predstavený systém turnaja. V mladšej kategórii boli štyri tímy. Po základnej časti, kde si zahral každý s každým, nasledovalo semifinále a finále. Naši chlapci zvládli víťazne všetky zápasy, okrem zápasov s domácim Prešovom, preto sa mohli tešiť z nádherného druhého miesta a strieborných medaily. U starších bojovalo sedem tímov. Naši chlapci mali v skupine oboch neskorších finalistov, ktorí boli nad ich sily. Aj keď nepostúpili do boja o medaily, postupne sa zlepšovali a statočne bojovali až do konca. Finálový súboj bol skutočne napínavý a dlhý, ale nakoniec zvíťazil Prešov nad chlapcami zo SOŠ v Žiline. Takto sa víťazmi oboch kategórii stali domáci hráči. Okrem kalčeta sme si schuti zahrali aj ping-pong, biliard, dámu a futbal na mrazeJ.

Musíme pochváliť organizátorov za rodinnú atmosféru, výborný obed a za hru Bingo, kde sme aj my vyhrali nejaké ceny. Účastníkov turnaja nebolo až tak veľa, ale výbornej nálade to vôbec neprekážalo. Potvrdili sa slová, ktoré povedal don Imro Horváth pri sv. omši „kto povedal, že dobre je vtedy, keď nás je veľa?“.

JK

https://photos.app.goo.gl/f5XwEJxZE5Sal69g2

 

Najnovšie články